Lebron James’in milyon dolarlık malikanesi « Mersin Dergisi

23 Ekim 2020 - 14:41

Lebron James’in milyon dolarlık malikanesi

Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 3:32

1

Küçükken iş bulmak için mahalle mahalle gezen annesi ile farklı evlerde yaşayan dünyaca ünlü basketbolcu Lebron James, malikane aldı.

reklam
2

James, sinema tarihine damga vuran efsane oyuncu Katharine Hepburn'ün kariyerinin en parlak döneminde yaşadığı malikaneyi satın aldı. James bu mülk için 36,8 milyon dolar ödedi.

3

Beverly Hills'te çok talep gören bir bölgede bulunan bu mülk, 1930 yılında inşa edildi. Akdeniz tarzındaki malikane yıllarca Hollywood'un ünlü oyuncularından Charles Boyer'e aitti. 1940'larda Boyer ile dönemin önde gelen stüdyolarından biri olan RKO anlaşmazlığa düştü. Şirket Boyer ile kontratını iptal etti. Yapılan anlaşma sonrasında stüdyo, Boyer'den evi satın aldı.

reklam
4

Aslında bu anlaşmanın ardından malikane, yine dönemin milyarderlerinden Howard Hughes'un oldu. Çünkü RKO Stüdyosu'nun sahibi oydu.

reklam
5

Fakat Hughes bu evde hiç yaşamadı. Yönetmen, yapımcı, havacı olan Hughes mülkü eski sevgilisi Katharine Hepburn'e sattı.Hepburn buradan taşındıktan sonra mülk, sinema dünyasından olmayan zenginler tarafından satın alındı.

6

1986 yılında pembe dizi yapımcısı Lee Phillip Bell, 2,9 milyon dolara malikaneyi satın aldı. Ölene kadar da burada yaşadı.

7

Mülkün bu kadar gözde olmasının nedeni kendine ait bir rıhtıma da sahip olması.

reklam
8

Yüzme havuzunun yanında bulunan Buda heykeli de bu mülkün simgelerinden biri.

reklam
reklam